Vadállatmentő munkánk részeként a tavasz folyamán több elengedést is szerveztünk, amelynek során a sikeresen rehabilitált mentett állatokat, madarakat és kisemlősöket engedtük vissza természetes élőhelyükre.
Az Állatkertünk természetvédelmi tevékenységének részét képező vadállatmentő munka célja mindig az, hogy a sérülés miatt bekerült állatokat meggyógyítsuk, a legyengülteket felerősítsük, az elárvultakat pedig felneveljük, hogy a folyamat végére emberi segítség nélkül tudjanak boldogulni a természetben. Ha a rehabilitáció sikeres, sor kerülhet az állatok elengedésére olyan élőhelyeken, ahol megtalálják a számításukat, pontosabban a táplálékot, a búvóhelyet, és persze a fajtársaikat is. Ezeket a helyeket a nemzeti parkoknál, természetvédelmi oltalom alatt álló területeken dolgozó terepi szakemberekkel együttműködve szoktuk kiválasztani.
A nemrég véget ért tavaszi időszakban több ilyen elengedésre is sor került. Az elsőre, a vadállatmentő központunkban áttelelt mentett sünök elengedésére még a tavasz viszonylag korai időszakában, amikor az időjárás már alkalmas volt erre. A legutóbbi repatriálás (ahogy az ilyen műveleteket hívjuk) pedig néhány napja történt: a Vác feletti Naszály térségében 19 széncinege, 14 fekete rigó, 7 nagy fakopáncs, 1 mezei veréb, 1 házi rozsdafarkú, 1 meggyvágó, valamint 5 nagy pele és 1 sün kerülhetett vissza a természetbe.
Az Állatkertünkben végzett vadállatmentő, illetve madármentő munkáról és annak tavalyi eredményeiről további érdekességek.
Iratkozz fel hírlevelünkre és értesülj elsőként újdonságainkról, programjainkról és friss híreinkről!