Legyél jól értesült az állatkert életéről!
Eddig tizennégy fiókát számláltunk, akik közül a legidősebbek másfél hetesek, a legfiatalabbak pedig csak néhány órásak. De nem minden tojás kelt még ki, így az elkövetkező napokban további 8-10 fióka kibújására számítunk.
Kilenc kismalac cseperedik Állatkertünk háziállatokat bemutató zónájában. Nem akármilyen malacok ők, hanem egy érdekes fajta, a mangalica képviselői. A kocát Állampusztáról kaptuk, az ő története is érdekes.
Állatkertünkben olyan állatok is élnek, akik nem saját állataink, hanem hazai vadon élő állatként önként választották a kert területét életterüknek. A madaraktól a denevéreken át a sünökig, a hangyáktól a tőrösdarazsakig.
Sikeres rehabilitáció után gyógyultan került vissza természetes élőhelyére Fülöpke, a mentett kismókus, aki Állatkertünk és a Budakeszi Vadaspark munkatársainak együttműködése nyomán kapott második esélyt.
A vidrák világnapja alkalmából kisfilmen mutatjuk be, mi minden történt mostanában a nálunk látható óriásvidráknál. Ezt a ritka, veszélyeztetett állatfajt tíz esztendeje mutatjuk be, és mintegy öt éve rendszeres gyermekáldásnak is örülhetünk.
A Pálmaház szomszédságában lakó társas prérikutyák igazán bájos külsejű állatok. Hát még a kölykeik, akik, ha lehet, még cukibbak! De azért ne tévesszen meg senkit a dolog: benyúlni közéjük nem a legjobb ötlet!
Aki mostanában keresi fel Állatkertünket, könnyen találkozhat egy-egy, a sétautakat komótos tempóban keresztező ékszerteknőssel. Nem szökevények, hanem a Nagy-tóban lakó állatok, akik ilyenkor tojásrakó helyet keresnek.
A kuszkusz szót sokan egy étel neveként ismerik, de van ilyen nevű állat is. Ráadásul egyik fajuk, az egyszínű, vagy más néven földi kuszkusz Állatkertünkben is látható. Ez az állat egyébként az erszényesek közé tartozik.
Két nílusi vízilovunk, Tücsök és Jusztina nagyon élvezi, hogy most már elég jó az idő a kinti medence használatához. Bár a „strandszezon” már április elején elkezdődött náluk, a hűvös idő miatt volt egy kis szünet is a strandolásban.
Lezárult a szavazás a két takinborjú nevére. Az öt voksolásra bocsátott névpár közül a Meilin és a Bao lett a befutó. Ezek mind kínai nevek, és azért kerültek be a választható nevek közé, mert az aranyszőrű takin Kínában, Senhszi tartományban honos.
Iratkozz fel hírlevelünkre és értesülj elsőként újdonságainkról, programjainkról és friss híreinkről!